Dec 03

Kaip viską spėti? [II dalis]

Praeitoje dalyje kalbėjau apie tai, kad norint spėti viską, reikia turėti mažiau įsipareigojimų. Jei sąžiningai peržiūrėjote visus savo laiko „valgytojus“ ir atsikratėte pareigų, kurios nieko daugiau neduoda, išskyrus darbą, Jūsų gyvenimas tikriausiai jau palengvėjo. Jei esamų pokyčių nepakanka – skaitykite toliau.

Viena iš priežasčių, kodėl moterims tampa sunku planuoti laiką, yra ta, kad jos yra linkusios blaškytis tarp krūvos darbų ir bando viską daryti vienu metu. Kiek kartų yra matyti vaizdeliai, kai mergina paskaitų metu siuntinėja meilės žinutes, o pasimatymo metu stresuoja, kad nepasiruošė egzaminui. Jauna mamytė kelis (ar net keliolika!) kartų per dieną skambina auklei pasiteirauti „ar viskas gerai“, o vakare tempiasi darbą namo, nes nespėjo visko atlikti. Verslo moteris apsiima patikrinti ataskaitas po darbo valandų, o paskui graužiasi, kad ilgai planuota vakarienė su vyru vyko „pagreitintu tempu“. Pavyzdžių tiek, kad galėčiau parašyti knygą!
Mes, moterys, didžiuojamės savo gebėjimu vienu metu daryti kelis darbus. Bet ar visada reikia tuo didžiuotis?

Mums taip patiko mokslininkų žinutė, kad galime šio gebėjimo dėka sutaupyti daug laiko ir padaryti daugiau darbų, bet reta kuri pasivargino perskaityti visą tyrimo medžiagą.. O ten parašyta, kad daugiau darbų galime padaryti tik tada, jei atliekame mechaninius/rutininius darbus, o ne tuos, kuriuose reikia įsitraukimo ir įsigilinimo. Kitaip sakant, Jūs tikrai galite labai efektyviai megzti ir tuo pat metu diktuoti pirkinių sąrašą vyrui. Tačiau šis būdas visiškai netinka, jei bandote kalbėtis apie meilę ir tuo pačiu rašyti ataskaitą apie firmos buhalterinius rodiklius per paskutinį pusmetį. Kažkuri iš dviejų veiklų (o gal ir abi) Jums tiesiog nesiseks.

Jei bendravimas reikalauja Jūsų empatinių (įsijautimo) gebėjimų, tai finansinė ataskaita – loginio darbo rezultatas. Todėl nesistebėkite, kad po pokalbio su klientu ar draugu yra sunkiau susikaupti ties skaičiais – juk tai visiškai kitas pasaulis ir Jūsų smegenims reikia laiko persijungti į kitą darbo režimą. Taip kaskart pakeisdama darbo pobūdį, prarandate laiko ir dar užtrunkate kol „įsidirbate“ iki 100 proc. pajėgumo, kas vėlgi reiškia, kad užtruksite ilgiau. Bandymai efektyviai išnaudoti kiekvieną akimirką baigiasi fiasko.

Būkite čia ir dabar

Jei norite suvaldyti savo laiko grobstytojus, aiškiai nusibrėžkite, kada yra tinkamas laikas kiekvienam iš darbų. O tai, iš esmės, reiškia viena – BŪKITE ČIA IR DABAR.

Pasiimkite jau anksčiau sudarytą pareigų sąrašą. Ir dar sykį pasižiūrėkite į savo įrašytas „darbo valandas“:

Jei reikia, patikslinkite jas ir… pagaliau PRADĖKITE pagal jas gyventi.

Jei studijuojate, tai paskaitose išjunkite mobilų ir stenkitės išgirsti bei suvokti, ką jums aiškina dėstytojai. Būkite aktyvus klausytojas – užduokite klausimų, ieškokite sprendimų. Tai tikrai pravers, kai reiks prisiminti visą medžiagą per sesijas.

Jei jau turite darbą, tai per tas palaimintas valandas dirbkite, gilinkitės ir analizuokite tik darbines užduotis. Būkite tikra profesionalė. Net jei tai – užknisantis darbas, kuris negana to ir prastokai apmokamas, tai dar nereiškia, kad į biurą atėjote pratempti laiko. Verčiau, išnaudokite kiekvieną progą išmokti ir sužinoti ką nors naujo, pastebėti naujas galimybes, pažvelgti kiek plačiau, nei siekia Jūsų atsakomybės ribos.

Net jei turite asmeninių problemų, kurias žūt-būt reikia spręsti darbo dienos eigoje (vizitai į gydymo ar kitas įstaigas bei institucijas), paskirkite tam vieną iš pertraukų ar laiką, kada bet kuriuo atveju atsitraukiate nuo darbo ar užbaigiate kažkokią konkrečią loginę dienos dalį. Loginio etapo pavyzdžiu gali būti beveik kiekvienoje įmonėje periodiškai vykstantys susirinkimai, pasitarimai ir panašūs susibūrimai. Paprastai jų metu visi ir taip atsitraukia nuo užduočių ir persikelia į posėdžių salę. Tad jei jau būtina savo reikalais pasitraukti iš darbo vietos, planuokite šį veiksmą prieš arba po tokių susirinkimų.

Taip užsitarnausite veiklios, dalykiškos, organizuotos moters reputaciją ir bus gerokai paprasčiau gauti rekomendacijas iš kolegų ar vadovų, kai to prireiks. Kaupkite žinias, patirtį ir jau šiandien ruoškitės kito darbo paieškoms, kitai karjeros galimybei.

Tuo labiau turėtumėte atsakingai elgtis, jei darbas Jums patinka ir matote jame perspektyvas.

Atitinkamai, jei jau grįžote namo, nesitąsykite su darbu. Eikite į pasimatymus, bendraukite, užsiimkite veikla, kuri teikia malonumą, pažinkite save ir pasaulį, galų gale, TIESIOG PAILSĖKITE. Šitas laikas yra skirtas sielos poreikiams – ypatingam ryšiui tarp žmonių užmegzti ir puoselėti. Jei šioje srityje bus chaosas, ko verta bus mokslinė, profesinė ar finansinė sėkmė?

Jau girdžiu priekaištingus atodūsius „O kad galėčiau sau tai leisti! Kai grįžtu pavargusi po darbo, sukuosi buityje taip, kad neturiu laiko net prisėsti – kokie dar „sielos poreikiai“?!“. Na, brangiosios, tai jau atskira tema apie tai, kaip ieškoti pagalbos ir perleisti savo atsakomybes. Būtinai pakalbėsime ir apie tai, bet prieš tai kviečiu priimti šį iššūkį – nustoti blaškytis.

Dėmesio – pokyčiai!

Tą dieną, kai tvirtai apsispręsite nebesiblaškyti ir dirbti tik tuos darbus, kurie priklauso pagal „darbo valandas“, pažadu ne tik malonių, bet ir ekstremalių pokyčių.

Pradžioje bus keista. Per nuobodžią paskaitą rankos sieks telefono, neužbaigtą užduotį norėsis neštis namo, o būdama teatre galvosite, jog reikia paskambinti ir patikrinti, ar vaikai padarė pamokas. Ir tai normalu, nes pokyčiai retai kada ateina lengvai. Bet kai išmoksite būti ir gyventi ČIA IR DABAR, prasidės įdomūs dalykai.

Jau po savaitės tokio nuoseklaus gyvenimo pastebėsite, kad chaosas, kuris buvo apėmęs visą Jūsų dieną, po truputį pradeda pasiskirstyti kitokiu santykiu. Kažkuri dienos atkarpa pasiduoda Jūsų valiai, o štai kitu laiku prasideda tikra darbų griūtis. Ir kuo didesnis skirtumas tarp ramių ir beprotiškų dienos etapų, tuo geriau, nes tai reiškia, kad radote savo bėdų šaltinį! Taip, iš pradžių situacija gali šokiruoti, darbų gausa – priblokšti, bet svarbiausia žinia yra ta, kad suvaldę situaciją „karščiausiame taške“, iš esmės pagerinsite savo gyvenimą.

Negaliu pažadėti, kad bus lengva. Tikrai patirsite impulsą, kuris ragins tomis „karštomis“ valandomis dirbti dar greičiau, daryti kelis darbus vienu metu ir visaip kitaip verstis per galvą. Vidinis balselis cypaus, kad geriau sugrįžti prie ankstesnio gyvenimo būdo. Nepasiduokite – Jūs tai jau darėt, bet juk situacija nebuvo gera, Jūs nesijautėt laiminga ir kontroliuojanti savo gyvenimą, tad neverta gręžiotis atgal.

Geriau pagalvokite, ką galite padaryti, kad pakeistumėte situaciją tuo problematiniu laiku. Kaip norėtumėte leisti tą laiką, kad jis nekeltų tiek streso ir įtampos? Ko reikia, kad ši svajonė išsipildytų? Kaip pasikeistų situacija, jei pakeistumėte darbų eiliškumą? Ką gautumėte ir ko netektumėte, nebedarydami kai kurių iš tų darbų arba darydami juos kitu dažnumu? Kas gali bent dalį Jūsų darbų atlikti ir tai daryti nuolat?

Nuoširdžiai linkiu sėkmės ieškant sprendimo. O aš kitoje (III paskutinėje) dalyje pasidalinsiu dar keletu savo minčių, kurios gali praversti kovoje už savo laiką. Tad jei turite klausimų apie laiko planavimą – rašykite į komentarus. Gal kitame rašinyje rasite atsakymą būtent Jums?

gas138 gaco88 daget77 rajacuan vegashoki88 batman138 macaudewa prada188 atm138 megahoki88 judicuan emas138 sikat88 emas168 warung168 rupiah138 money138 abcslot max77 fit188 caspo777 gebyar123 selot88 asialive88 zeus138 ligadewa mild88 dolar138 garuda138 koko303 royalslot gbo338 slotid88 kampuspoker papua4d harta138 dolar77 sikat138 infini88 slot star77 hoki138 88 slot selot 138 slot idn slot slot88 idn live baccarat online