Jul 21

Kaip nustoti gelbėti kitus ir pradėti gyventi

Kada paskutinį kartą buvai iš tiesų laiminga? Juokeisi iki ašarų? Apkabinai su tokia meile, kad buvo sunku įkvėpti? Didžiavaisi savimi nugalėjusi savo baimę (net jei tai buvo kreivakojis tarakonas)? Ir nepurtyk galvos sakydama, kad taip nutinka tik basakojėms mergytėms ar nesusitupėjusioms paauglėms. Nesakyk, kad rimtos moterys gyvena rimtą gyvenimą, nes mes abi puikiai žinom, kad tikras gyvenimas vyksta išsiavus iš aukštakulnių ir išsinėrus iš darbinės aprangos.

Ar daug reikia moteriškai laimei? Jau matau kaip įkvepi oro ir mintyse pradedi vardinti: trupučio pinigų (na, gal šiek tiek daugiau nei trupučio), tikrų draugų, turiningo laisvalaikio, sėkmės darbe, supratingo ir ištikimo gyvenimo partnerio… Jei turi vaikų, augintinių ir įkyrių giminaičių, sąrašas gali tęstis be galo. Ar įmanoma būti laiminga kol visuose šiuose „frontuose“ niekaip nepasiseka pasiekti tvarkos ir harmonijos?

Įmanoma. Netgi būtina! Ir tam nereikia super-ultra-mega nušvitimo – tik šiokių tokių pastangų. Gana teisintis, kad negali būti laiminga, nes biure vėl „tonos darbo“, draugė išgyvena santykių krizę šeimoje, o vyras vėl išėjo švęsti su draugais palikęs pilną kriauklę indų, ir t.t. Kiek galima neštis darbą glėbiais namo, tada lėkti šluostyti draugei ašarų, o prieš miegą medituoti prie kriauklės? STOP! Kas tu – moteris ar gelbėjimo tarnyba?

Jei atsakydama pasirinkai pirmąjį variantą, skubu duoti keletą mažų, bet efektyvių patarimų, kaip nustoti gelbėti ir pradėti gyventi.

Pirmiausia, pati sau leisk būti laiminga. Pažiūrėk į save veidrodyje. O dabar pažiūrėk su meile… Ši nuostabi moteris, kuri iš visų jėgų stengiasi padaryti pasaulį geresniu, tikrai nusipelnė daugiau, tiesa? Tiesiog nuspręsk, kad nuo šiol būsi sau dėmesingesnė, geresnė, kad taptum laimingesne, nes tu to verta.

39

Neskubėk gelbėti. Didžioji dalis žmonių, kurių problemas bandai išspręsti, yra pajėgūs tai padaryti patys. Tiesiog pasitikėk jais. Jei biure trūksta darbuotojų visoms užduotims atlikti, darbdavys greičiausiai pasamdys papildomą žmogų, o ne atleis tave dėl to, kad nusprendei nebedirbti už du. Jei draugė kelinti metai nieko daugiau nedaro tik skundžiasi ir prašo įvairiausių paslaugų – primink jai, kad tavo pečiai nėra „sugertukai“ ašaroms. O gal laikas jai pasiūlyti profesionalią psichologo pagalbą? Aš tikiu, kad rasi malonų ir mandagų būdą paaiškinti visiems nuolatiniams „skęstantiesiems“, kad nuo šiol mažiau laiko skirsi jiems, o daugiau savo apleistiems poreikiams.

Ne, tai nereiškia, kad staiga visos bėdos išsispręs. Bet situacijų, kai reiks skubėt į pagalbą ar spręsti svetimas bėdas, nutiks gerokai mažiau.

Susikurk savo laimės ritualą. Tai veiksmų rinkinys, kuris padėtų tau pasijausti geriau. Pavyzdžiui, mano ritualas – išgerti puodelį mėgstamos kavos. Jei susiduriu su užduotimi, kuri iš pirmo žvilgsnio atrodo neįveikiama ar nutinka kas nemalonaus, einu į virtuvėlę pasidaryti kavos. Užtrunku vos kelias minutes, bet pradinio sąstingio nelieka, lengva panika išsisklaido, gėrimas maloniai sušildo, todėl sugrįžusi į darbo vietą jau galiu susikaupusi ieškoti sprendimo.

O kas malonu tau? Tai gali būti gėlių priežiūra, kavos pertraukėlė su linksma kolege, plytelė mėgstamo šokolado ar kelionė į darbą gražesniu maršrutu – kas tik šauna į galvą. Svarbiausia, kad tas veiksmas nuvytų įkyrias mintis, padėtų susigrąžinti vidinę pusiausvyrą ir būtų lengvai įgyvendinamas tada, kai tau reikia.

Švęsk kiekvieną pergalę. Pavyko nesusinervinti, kai kolegė pakišo „kiaulę“? Visą savaitę niekur nevėlavai? – atšvęsk tai! Visą mėnesį sportavai? – apdovanok save! Tai gali būti niekutis į kosmetinę ar pusvalandis plepėjimo telefonu su drauge, bet tu nusipelnei prizo už pastangas. Po kurio laiko už iššūkių pradėsi pastebėti galimybes ir laukiantį prizą, o įtampą veide pakeis šypsena. Argi tai ne puiku?

Kažkas Interneto platybėse yra parašęs „Visada šaldytuve turėk šampano butelį ypatingai progai. Kartais ypatinga proga yra ta, kad šaldytuve turi šampano butelį!”. Negalėčiau pasakyti geriau.

P.S. Aš žinau, kad šiuo metu geros informacijos internete apstu ir joje pasimesti paprasta, tad jei  žinai kam šios mano mintys įkvėptų bent krislelį energijos – pasidalink šiuo straipsniu su Ja. Ar net Juo. Ačiū! :)

 

gas138 gaco88 daget77 rajacuan vegashoki88 batman138 macaudewa prada188 atm138 megahoki88 judicuan emas138 sikat88 emas168 warung168 rupiah138 money138 abcslot max77 fit188 caspo777 gebyar123 selot88 asialive88 zeus138 ligadewa mild88 dolar138 garuda138 koko303 royalslot gbo338 slotid88 kampuspoker papua4d harta138 dolar77 sikat138 infini88 slot star77 hoki138 88 slot selot 138 slot idn slot slot88 idn live baccarat online