Jul 23

Ar žinai kokie 3 žingsniai yra svarbiausi sėkmingos karjeros link?

Nuoširdžiai žaviuosi šiuolaikinėmis moterimis. Jos beveik mistiniu būdu sugeba puoselėti šeimą, rūpintis buitimi, realizuoti save profesinėje veikloje ir negana to dar ir gražiai atrodyti. Apie moterų aukštą emocinį intelektą ir gebėjimus vienu metu daryti kelis darbus (ir juos iš tiesų padaryti gerai) parašytas ne vienas mokslinis straipsnis. Tačiau kalbant apie profesines aukštumas vaizdas susidaro kone priešingas.

Taip, galime kaltinti diskriminaciją, dejuoti kad vyrai vadovai nenoriai įsileidžia į savo tarpą moteris, nuvertina jų darbą. Tačiau kartais norisi stvertis už galvos, pamačius, kokiais būdais pačios moterys nusprendžia siekti karjeros. Nekalbu apie egzotinius sprendimus. Dažniausiai nusivylę lieka tos, kurios stengiasi dirbti gerai ir sąžiningai, deda tiesiog titaniškas pastangas ir niekaip nesupranta, kodėl rezultatai tokie skurdūs!

Rašant šias eilutes iš galvos neišeina Indrė. Jauna ir gabi pardavimų vadybininkė. Prisimenu, kaip Indrė visą savaitę ruošė pristatymą klientui. Kruopščiai rinko duomenis, iki vėlumos kūrė skaidres, derino spalvas ir vaizdinę medžiagą, paruošė tekstą pranešėjui, surinko galimus klausimus/prieštaravimus ir paruošė jiems atsakymus. Tai jai, kaip visada, pavyko puikiai. Pristatymo išvakarėse, pasisodinusi kolegą vadybininką, kantriai jam išaiškino visą pristatymą, kada ką atsakyti, kur kas sudėta. Į kolegos klausimą, kodėl pati nepristato medžiagos klientams, Indrė tik šyptelėjo – juk jis tai padarys geriau. Svarbiausia –gauti užsakymą.

Pristatymas pavyko puikiai. Klientas pasirašė sutartį, kuri palaipsniui išaugo į ilgalaikį milijoninį užsakymą. Spėkit, kas po metų gavo paaukštinimą pardavimų skyriuje? Tikrai ne Indrė. Ji ir toliau ruošė pristatymus kitiems vadybininkams, analizavo ir sistemino duomenis, dažnai iki išnaktų užsilikdavo biure, kad darbas atrodytų nepriekaištingai.

Indrė tikėjosi, kad jos pastangos kada nors bus pastebėtos ir įvertintos. Bet metams bėgant situacija nesikeitė. Iš pradžių Indrė bandė dirbti dar daugiau, dar geriau, vėliau pradėjo bambėti ir nuolat vaikščioti nepatenkinta. Kai ji susirado kitą darbovietę, kabineto kolegos lengviau atsipūtė, kad atsikratė „tos surūgėlės“. Kas nutiko su Indrės darbais? Pasirodė, kad jų buvo tiek daug, kad vadovams teko priimti du naujus darbuotojus, kurie puikiai susitvarkė su užduotimis ir ši problema buvo greitai užmiršta.
Šią istoriją prisiminiau ne todėl, kad ji yra kuo nors išskirtinė, o todėl kad ji nuolat kartojasi tik su kitomis veikėjomis ir kitose įmonėse. Išsilavinę, protingos ir veiklios moterys vėl ir vėl daro tipines klaidas siekdamos pripažinimo profesinėje srityje.

Jos savanoriškai užsiverčia kalnais darbo, prisiima spiečius įsipareigojimų ir įsikalina biuro kabinetuose, įsivaizduodamos, kad taip įrodys savo vertę, taps nepakeičiamomis ir kad netrukus kolegos ir viršininkai jas „nešios ant rankų“. Tačiau rezultatai priešingi – atlyginimas ir vėl keliamas kolegai, kuris organizuoja pokerio vakarėlius su kolegomis ir eina parūkyti su viršininku. Galų gale po keleto tokių nesėkmių, moterys nuleidžia rankas ir nusprendžia, kad jos, matyt, daugiau tiesiog nevertos.
Jei Indrės istorijoje atpažinote dalelę savęs ir norite pakeisti savo padėtį, ženkit pirmuosius nedidelius, bet labai svarbius žingsnius savo tikslo link.

nnm

1. Patikėkite savimi jau dabar!

Paklauskite savęs, ar dirbate tokį pat darbą su kolegomis ir atliekate užduotis taip pat gerai ar net geriau, nei jie? Jei atsakymas „taip“, vadinasi ir esate verta tiek pat arba daugiau nei Jūsų bendradarbiai. Tai taip paprasta, tiesa?

Neleiskite, kad nedidelės nesėkmės ar nesklandumai išsklaidytų Jūsų ryžtą. Kiekvieną dieną raskite, už ką galite save pagirti ir užsirašykite tai. Išsaugokite pagiriančius laiškus, kolegų padėkos žinutes. Tais momentais, kai suabejosite savimi, tikrai bus naudinga pamatyti, kiek dalykų Jums pasisekė iki tol, kol suklydote. Pamatysite kad, turite tikrai ne vieną priežastį ištarti „Aš galiu!”.

2. Raskite laiko neformaliam bendravimui

Žinoma, svarbu atlikti darbines užduotis gerai, bet to tikrai neužtenka norint sulaukti pripažinimo. Viena priežasčių, kodėl taip dažnai moterys negauna savo darbų įvertinimo yra ta, kad jos tampa… nematomos. Jos taip puikiai dirba, kad neturi laiko pasikalbėti su kolektyvu, vadovu ir pasidžiaugti (būtent pasidžiaugti!), kaip joms pasisekė atlikti užduotį, parodyti savo sumanumą, gerą humoro jausmą ar sugebėjimą greitai sugalvoti sprendimą problemai, kurios niekaip „neišlukštena“ kolega šiuo metu stovintis virtuvėlėje su arbatos puodeliu.

Būtent prie arbatos/kavos/kito gėrimo gimsta pašnekesiai apie problemas ir sprendimus, apie įmonės kryptis ir naujus projektus. Netgi kolegų vakarėliuose mezgasi nauji ryšiai ir formuojamos neformalios komandos. Jei Jūs ištisas dienas-naktis praleidžiate po popierių krūva, visa tai įvyksta be Jūsų!

Jei šiuo metu mintyse man prieštaraujate, siūlau pagalvoti apie tokią situaciją. Atėjote į parduotuvę pirkti druskos. Vadybininkas sako, kad yra 3 rūšys, tačiau lentynoje priešais save matote tik 2. Ar ieškosite tos trečios, jei iš pirmo žvilgsnio šios dvi yra tinkamos? O dabar perkelkime mintis į biurą. Jūs esate vadovas, formuojantis komandą naujam perspektyviam projektui. Renkatės iš dviejų darbuotojų, iš kurių su vienu esate maloniai bendravę neformaliai ir žinote, kad jo darbo rezultatai yra geri, o apie kitą žinote, kad dirba labai gerai, bet jis nuolat pervargęs ir nebendrauja su kolektyvu. Ką pasirinksite?

Aš jokiu būdu neagituoju apsileisti darbuose ir kiauras dienas leisti virtuvėlėje. Bet jei šiandien ir vėl gėrėte atšalusią kavą prie darbo stalo, laikas pamąstyti, kad kažkas čia ne taip. Jei vis dar abejojate, ar galite sau leisti tokią „prabangą“ kaip pertraukėlė darbo metu, dar kartą skaitykite apie žingsnį Nr.1

3. Siekite pokyčių

Šiuolaikinė darbo rinka nėra Everestas, į kurį gali įlipti ir pasijusti pasaulio užkariautoju. Tai greičiau žemyn judantis eskalatorius. Tam, kad nuolat būtum tarp geriausių, reikia nuolatinių pastangų, nuolatinio tobulėjimo, nuolatinio judėjimo. Galime dėl to pykti, liūdėti arba nuspręsti mėgautis procesu.

Domėkitės savo profesijos naujovėmis, pokyčiais įmonėje ir netgi visuomenėje, kad laiku pastebėtumėte naujas galimybes ir galėtumėte jomis pasinaudoti. Pasisiūlykite atlikti užduotis, kuriose reiks išbandyti naują sritį, technologiją, programą. Iš pradžių gali būti baisoka, bet su kiekviena nauja patirtimi pastebėsite, kaip vis lengviau prisitaikote prie naujų taisyklių, lengviau perimate informaciją, mažiau jaudinatės dėl netikėtumų. Tikiu, kad netruksite įgyti reputaciją pozityvaus ir drąsaus žmogaus, iš kurio galima mokintis. Argi ne tokio pripažinimo siekiate?

Ir viskas?…

Ne, žinoma, vien šių žingsnelių neužteks, kad Jūsų karjera ir atlyginimas pradėtų augti kaip ant mielių, bet tai gali tapti gera pradžia. Didelės kelionės prasideda nuo pirmųjų žingsnių, ir tik tada, kai jie žengiami.

Šiandien yra puikus laikas keistis ir svarbiausi pokyčiai prasideda nuo Jūsų! Kaip manot?

gas138 gaco88 daget77 rajacuan vegashoki88 batman138 macaudewa prada188 atm138 megahoki88 judicuan emas138 sikat88 emas168 warung168 rupiah138 money138 abcslot max77 fit188 caspo777 gebyar123 selot88 asialive88 zeus138 ligadewa mild88 dolar138 garuda138 koko303 royalslot gbo338 slotid88 kampuspoker papua4d harta138 dolar77 sikat138 infini88 slot star77 hoki138 88 slot selot 138 slot idn slot slot88 idn live baccarat online