Apr 27

Poilsis – dalykas rimtas

Kažkoks užkeiktas laikas. Šiandien dar vienas mano klientas sėdi atkakliai rikiuodamas savo darbotvarkes ir net su neviltimi klausia, kodėl nesiseka saves priversti (!)  tos darbotvarkės laikytis. 

Pradėjus gilintis į detales, iškyla jau ne kartą girdėta istorija:  vat kažkaip net paprasti darbai užtrunka daug ilgiau, vis nepavyksta atlaikyti spaudimo ir neprisiimti papildomų užduočių, vakarop kyla balsas nes visi nervuoja ir išvis norisi viską mesti, nes darbas nebedžiugina. Niekas nebedžiugina! Džiaugsmą bandoma atstatyti savaitgaliais – padaromos krūvos darbų, vyksta remontai, kelionės dviračiais/lėktuvais/laivais, trankios puotos ir milijonai kitų dalykų. 

Nes „taip reikia“. Juk taip ir turi atrodyti veiklaus žmogaus gyvenimas. Kaip vienas pažįstamas sakė „Stipriai dirbu, stipriai ir švenčiu“.

Skamba gražiai, bet kad ir kokia aktyvi asmenybė bebūtumėte, laikas pripažinti faktą, kad Jūsų vidinis energijos rezervuaras turi dugną. Jei iš jo tik imsite ir neskirsite laiko tam rezervuarui „pakrauti“, atstatyti, tai ir gyvensite kaip telefonas, kurio baterija ant išsikrovimo ribos – priblausę, pypsintys, nenuspėjami.

Ar kada pamąstėte, kad savo telefono baterija rūpinatės labiau nei savimi? 

Jei savaitė po savaitės jaučiatės priblausę, pavargę, o energija sugrįžta vos keletui dienų, greičiausiai Jūs nemokate ilsėtis.

Netikit? Tada kviečiu testui.

Atsakykite man – kaip ilsėjotės praeitą savaitgalį?

Greičiausiai šią akimirką mintyse atsiverčiate savaitgalio atsiminimus ir vardinate – su šeima važiavome į “X”, susitikau su “Y”, šventėme su “Z”, skaičiau naudingą knygą ir t.t.

Tai vat, visi šie dalykai NĖRA poilsis!

Taip, jei laikas praėjo maloniai, po tokio savaitgalio jaučiatės patenkinti praleistu laiku. Nauji įspūdžiai, pažintys, artumas, kurį išgyvename su mums patinkančiais žmonėmis yra svarbus mūsų psichinei sveikatai. Tačiau, jei po tokio savaitgalio ar atostogų jaučiate, kad praverstų dar kokia dienelė ramybės – tai pats ryškiausias indikatorius, kad visos šios mielos veiklos NĖRA poilsis.

Poilsis – kokybiškas ilgas miegas, LĖTAS buvimas, lėtas ėjimas, lėti pokalbiai nesprendžiant problemų, o TIESIOG. Tai maloni muzika, skanus maistas, žiūrėjimas į žvaigždes, geri kvapai ir švelnūs apkabinimai. 

Poilsis – tai kai pagerbiame savo kūną, kuris mums ištikimai tarnauja, kad galėtume siekti savo svajonių, užkariauti viršūnes ir užkeliauti pasaulį.

Poilsis – kai neveji savęs į priekį vien tam, kad galėtum kažkam padaryti įspūdį atsakydamas į klausimą „ką veikei savaitgalį?“. Kai nejauti kaltės dėl to, kad nieko nedarei, o tiesiog ilsėjaisi ir „krovei savo baterijas“.

Tad jei šiandien svarstote, kodėl mėgstamas darbas ar verslas nebesuteikia malonumo, santykiai tapo toksiški ar viskas erzina labiau nei paprastai… gali būti, kad Jums reikia ne daugiau motyvacijos, o tiesiog POILSIO.

Išbandyktie keletą lėtų savaitgalių iš eilės, o tada parašykite man, kaip pasikeitė energijos lygis po jo. 

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

gas138 gaco88 daget77 rajacuan vegashoki88 batman138 macaudewa prada188 atm138 megahoki88 judicuan emas138 sikat88 emas168 warung168 rupiah138 money138 abcslot max77 fit188 caspo777 gebyar123 selot88 asialive88 zeus138 ligadewa mild88 dolar138 garuda138 koko303 royalslot gbo338 slotid88 kampuspoker papua4d harta138 dolar77 sikat138 infini88 slot star77 hoki138 88 slot selot 138 slot idn slot slot88 idn live baccarat online