May 22

Kūnas jums keršija. Ir jūs to nusipelnėt!

Nesvarbu, kokios trukmės viešosios kalbos mokymus vedu – valandos ar kelių dienų, nesvarbu, kokio amžiaus ar socialinio statuso auditorija dalyvauja, beveik visada tarp klausimų nuskamba kažkas panašaus: “Visada atsakingai ir daug ruošiuosi pristatymui. Jau atrodo, viską žinau. O kai išeinu į priekį – mano rankos/kojos/balsas dreba, širdis daužosi, burna džiūsta, o galvoj lieka švarus baltas lapas… – ką daryti, kad taip nesijaudinčiau kalbėdama(-s) viešai, kaip tai suvaldyti?”

Įprastai, išklausiusi tokių nusiskundimų, pasidalinu technikomis ir metodais, kaip suvaldyti nerimą ir paslėpti jaudulio ženklus. Tačiau kartais, kai žmogus papasakoja apie savo elgesį pristatymų išvakarėse, supranti, kad tų metodų taikymas primena gaisro gesinimą pučiant stipriam vėjui –BE-VIL-TIŠ-KAI.

Net jei prarasite visą pristatymo medžiagą jūs vis dar turite įrankį, su kuriuo galite atlikti neįtikėtinai gerą pristatymą – savo kūną.

Pradėkime nuo to, kad jei manote, kad pristatyme svarbiausia yra Jūsų skaidrės, tinkamai parinktos nuotraukos ar skrupulingai paruošti skaičiai – Jūs labai klystate! Kai žengiate į priekį, pirmame plane esate JŪS. Net jei dingtų elektra, sugestų visi projektoriai, o prekių pavyzdžiai sudužtų pakeliui, jūs vis dar turite įrankį, su kuriuo galite atlikti neįtikėtinai gerą pristatymą. Tas įrankis – Jūsų kūnas.

Jis turi puikią balso sistemą, kuri leidžia žaisti intonacijomis, garsų stiprumu ir aukščiu. Galite berti žodžius kaip akmenukus ar įvynioti klausytoją į juos kaip į pūką. Kalbėdami galite sukurti vaizdinius klausytojų galvose, padėti jiems pajausti rūpestį ar liūdesį, išsigąsti ar apsidžiaugti.

Bet įdomiausia ne tai, o interaktyvumo galimybės. Vienu delno judesiu galite pakviesti klausytojus prisijungti prie projektų ar atsiriboti nuo jų, o rankos mostas atspindės rinkos augimo tendencijas nė kiek ne prasčiau nei spalvoti grafikai. Žengdami žingsnį galite priartinti klientą prie norimų sprendimų, ar parodyti, kaip galimybės tolsta.

O kiek įtaigos talpina jūsų veidas! Rami šypsena, atviras ir šiltas žvilgsnis labiau įtikina noru bendradarbiauti nei ilgos lentelės ir esamų klientų sąrašas. Žodžiu, kūnas – ne šiaip įrankis pristatymams, o tikras lobis! Jei pažiūrėtume kaip muzikos pasaulyje elgiamasi su neįkainojamais instrumentais, matytume, kad juos prižiūri su dideliu rūpesčiu ir meile. O kaip su savo kūnu elgiatės Jūs?

Pristatymui ir vėl pradėjote ruoštis kaip studentas – naktį prieš pasirodymą. Iki paryčių budrumą palaikėte plerpdami kavą ar dar geriau – energetinius gėrimus. Sakote, kad kalbant širdis daužėsi kaip pasiutusi? O ką jai vargšei beliko daryti kai ant kofeino piliakalnio plūstelėjo dar ir kaušas adrenalino?! Vizualiai viduje vyksta maždaug toks „Boom“. Ir jūsų kūnui tenka tai atlaikyti neprarandant orumo…

Jei pristatymas svarbus – adrenalino greičiausiai neišvengsite, bet tikrai bus lengviau suvaldyti jaudulį, jei iš vakaro ramiai seksite savo kasdiene rutina, valgysite įprastą maistą ir nueisite miegoti tada, kaip pratę. Viešosios kalbos lektoriai vienu balsu kartoja – savo pristatymus repetuokite pilna apimtimi ir garsiai!

Skundžiatės, kad pakalbėję keletą minučių pradedate pritrūkti kvapo? Tai normalu, jei nesportuojate, o savo kasdieninėje veikloje kalbate trumpai, tyliai, ramiai ir nedaug, nes plaučiai prisitaiko prie „ekonominio“ darbo režimo. 

Trumpuose pasisakymuose trūkumo nepajusite, bet ilgam pranešimui, tokie plaučiai pasiruošę maždaug tiek pat kaip vasarinės padangos žiemos ledui.

Tai viena iš priežasčių, kodėl visi viešosios kalbos lektoriai vienu balsu kartoja – savo pristatymus repetuokite pilna apimtimi ir garsiai! Beje, puiki praktika – kuo dažniau garsiai skaityti savo vaikams, anūkams, seneliams, ar bent jau sau.

water

Burnoje ir vėl sausa kaip Sacharoje? Rūkyti prieš pristatymą buvo didelė klaida. Tikrai bus geriau, jei susilaikysite nuo nikotino bent valandą iki stojant į akistatą su klausytojais. Beje, sūrus ar aštrus maistas irgi nepadeda – jis ne tik troškina, bet ir skatina prakaitavimą!

Galėčiau tęsti ir tęsti… Bet mano tikslas nėra Jus išgąsdinti. Nuoširdžiai kviečiu su pagarba ir meile atsigręžti į apleistą savo sėkmės dalininką – savo kūną. Įsiklausykite, ką jis nori jums pasakyti, ko jam trūksta, ko per daug ir pagaliau atsiliepkite į jo poreikius. Jums sugrįš su kaupu – ramesne savijauta, tvirtesniu balsu, stipresne kūno kalba. Juk to ir norite, tiesa?

Ar to užteks, kad nustotumėte jaudintis ir taptumėte charizmatišku pranešėju? Greičiausiai ne. Bet tai gera pradžia stiprių įgūdžių link.

gas138 gaco88 daget77 rajacuan vegashoki88 batman138 macaudewa prada188 atm138 megahoki88 judicuan emas138 sikat88 emas168 warung168 rupiah138 money138 abcslot max77 fit188 caspo777 gebyar123 selot88 asialive88 zeus138 ligadewa mild88 dolar138 garuda138 koko303 royalslot gbo338 slotid88 kampuspoker papua4d harta138 dolar77 sikat138 infini88 slot star77 hoki138 88 slot selot 138 slot idn slot slot88 idn live baccarat online