Aug 30

Kaip išmokti vertinti save?

Prieš kurį laiką sulaukėme labai trumpo laiško, kuriame buvo tik vienas klausimas – „Kaip išmokti save vertinti??????????“.

Jau vien iš klaustukų kiekio galėjau jausti, kad tai ne šiaip pasmalsavimas, bet iki skausmo išgyventa būsena. Tokiais ir panašiais klausimais moterys kreipiasi gana dažnai. Todėl nusprendžiau pasidalinti atsakymu ir su Jumis. Jei šiandien savyje nešiojate abejonę, galbūt čia surasite padrąsinimą žengti pirmuosius žingsnius vidinės ramybės link.

Nežinau tikrųjų priežasčių Jūsų jausmams, bet dažniausiai meilės sau, savęs branginimo ir vertinimo klausimai iškyla žmonėms, kurių praeityje susikaupė gan nemažai negatyvios patirties. Paprastai sakant, kažkas Jūsų vaikystėje ar paauglystėje „pasistengė“ Jums vis priminti, kad kažko nepadarėte ar padarėte nepakankamai gerai. O gal paprasčiausiai nebuvo šalia žmogaus, kuris mylėtų jus tiesiog, be papildomų priežasčių, džiaugtųsi vien tuo, kad esate? Tokios patirtys gan bjauriai ir įkyriai įsikabina ilgam į mūsų širdį ir tada tenka jau sąmoningai kovoti su vidiniais demonais.

Tad ką galite padaryti,  kad  būtų lengviau eiti per gyvenimą pakelta galva ir su šypsena?

Pirmiausiai, nustokite save lyginti su kitais ir matuoti pagal išorinius požymius – grožį, socialinę padėtį, turtą ir atostogų nuotraukas facebook‘e. Tikroji žmogaus vertė bei laimė priklauso ne nuo išorės, o nuo to, koks jis viduje ir kaip tame viduje jaučiasi. Paprastai sakant, jaustis paskutine nevykėle ir gamtos klaida gali net mis pasaulis sėdėdama nuosavoje jachtoje. Ir atvirkščiai – tikriausiai nėra ramesnių ir linksmesnių žmonių už Venesuelos papuasus. Jie džiaugiasi saulėlydžiais, žaidžia su vaikais ir nesuka galvos dėl didelių gyvenimiškų tikslų.

Jums kažkas nesiseka ar sekasi nepakankamai gerai? Bet juk esate daug daugiau, nei ta konkreti veikla ar savybė! Tai tas pats kaip sakyti, kad lakštingala yra netikusi, nes nemoka plaukti. Pažvelkite į save iš šono … ir iš toliau. Juk visuma yra tikrai nebloga, tiesa? Yra tiek nuostabių savybių, veiklų ir bruožų, kurie yra geri, labai geri ar net puikūs. O kiek apie save dar nežinote!?

Patyrinėkite savo galimybių ribas, išbandykite save naujose situacijose ir atraskite netikėtas savo savybes. O kad tyrinėti būtų linksma, siūlau išbandyti tokį eksperimentą: užrašykite 10 savo stipriausių, gražiausių, maloniausių savybių, o tada paprašykite savo pažįstamų ir draugų, kad įvardintų gerąsias savybes (bent 3), kurias mato ir vertina jumyse. Palyginkite rezultatus. Ar sutampa jūsų ir draugų sąrašai? Eiliškumas? Gal išgirdote tai, ko neįtraukėte į sąrašą? Šį sąrašą laikykite matomoje vietoje, kad galėtumėte sau priminti, kokia esate, kai vėl apims abejonės.

Būkite sau geriausia draugė. Elkitės su savimi kaip su geriausia drauge – pažvelgusi į save veidrodyje (ar bet kokiame atspindinčiame paviršiuje), šyptelkite sau, pamerkite akį, pasakykite sau „tu man patinki“, „tu šiandien buvai šaunuolė“, „ši suknutė tau puikiai tinka“. Paguoskite save kaip tai darytų gera draugė, pabarkite, jei reikia save padrąsinti veikti, apkabinkite save – tinka viskas, kas jums padeda pasijausti geriau. Neužmirškite, kad geriausia draugė yra ta, kuri priima ir myli tave, bet kartu skatina pasitemti, tobulėti, ieškoti sprendimų. Todėl mokykitės iš savo klaidų, išdrįskite klausti patarimų ir juos įgyvendinkite. Būkite atvira bendravimui. Kartais jus nuo didelės problemos sprendimo skiria tik vienas pokalbis su tinkamu žmogumi.

Nuoširdžiai linkiu šypsenos kasdien, Danguolė

gas138 gaco88 daget77 rajacuan vegashoki88 batman138 macaudewa prada188 atm138 megahoki88 judicuan emas138 sikat88 emas168 warung168 rupiah138 money138 abcslot max77 fit188 caspo777 gebyar123 selot88 asialive88 zeus138 ligadewa mild88 dolar138 garuda138 koko303 royalslot gbo338 slotid88 kampuspoker papua4d harta138 dolar77 sikat138 infini88 slot star77 hoki138 88 slot selot 138 slot idn slot slot88 idn live baccarat online