Kasdien vis drąsiau mus sveikina šiltesnės dienos ir ryškesni saulės spinduliai. Artėja Velykos ir širdyse jaučiame, kad bunda gyvybė, kad ateina pavasaris, kad viskas atrodo šviesiau, gražiau, spalvingiau. Jau pradedame dairytis žalumos – ant palangių tyliai kalasi pirmieji daigai, medžių pumpurai jau ruošiasi sprogimui, ir mes niekaip ramia širdimi negalime praeiti pro gėlių parduotuvę! Atrodo, kaip ir viskas gerai, bet kažko dar trūksta, kažkas ne taip…

Jei galva vis tiek pilna minčių, jei dienos darbai vargina, o ryte atsikėlus galvojate ne apie tai, kokia graži diena laukia, o kiek visko turite spėti padaryti, galbūt jus gali išgelbėti vienas paprastas patarimas – susitvarkykite savo aplinką. Ne, kalbu ne apie tai, kad turite išsiplauti nešvarius indus ar grindis, ar išnešti šiukšles. Kviečiu imtis generalinės tvarkos, nes švari aplinka – švari ir galva. O švarioje galvoje ir mintys šviesesnės.

Ryžkitės sistemingai visų namų pertvarkai. Kad būtų lengviau, galite susigalvoti sistemą ir taisykles tvarkymuisi. Ir pradėkite nuo labiausiai apverstos vietos!

Štai keletas patarimų, kurie padės sugrąžinti tvarką į namus:

Negailėkite – blaiviai įvertinkite, ar daiktas yra naudojamas, ar tik veltui užima vietą. Gal į jo vietą galima padėtį kažką naudingesnio, labiau vartojamo? O gal tą vietą palikti tuščią ir neapkrautą?
Būkite sąžiningos – jei nusprendėte, kad daiktas nereikalingas, išmeskite jį, o ne perdėkite į kitą vietą. Nesukčiaukite gabendamos išmesti skirtus daiktus į sandėliuką, prisidengdamos mintimis, kad gal kažkada ateityje dar prireiks to ar ano.

Aš išskyriau penkias, namuose kaupiamų daiktų grupes, kurias vertėtų peržiūrėti ir, galbūt, išlydėti iš namų:
Drabužiai. Pripažinkime, turime jų daugiau nei reikia. Spintoje kabo keletas, kurie yra mylimiausi, patogiausi ir dažnai dėvimi, o didžioji dalis guli laukdami savo momento – kol bus su kuo derinti, kol figūra tiks suknelei, kol bus proga pasipuošti, kol sugrįš į madą ir pan. Skirkite dieną ir nuoširdžiai peržiūrėkite savo drabužių spintą – išmeskite viską, ko nedėvėjote dvejus metus. Be gailesčio, be iliuzijų, kad ateityje prireiks. Ištuštinsite lentynas ir pajusite palengvėjimą. Rytais bus lengviau apsispręsti, kuo apsirengti, o per mažos suknelės nepriekaištaus, kad figūra šiek tiek pasikeitė jų nenaudai.
svara
Žurnalai, knygos, užrašų knygutės, dokumentai. Jau girdžiu skriejant akmenis į mano pusę dėl minties išmesti knygas. Stop! Įvertinkite visas knygas, pasilikite tik tas, kurios vertos likti jūsų lentynose, kurias mielai skaitysite dar kartą arba nuolat vartote. Perverskite žurnalus – aktualius straipsnius išsikirpkite, nusikopijuokite, bet nekaupkite kelių metų senumo žurnalų, su viltimi, kad juos tikrai dar skaitysite. Peržiūrėkite dokumentus ir sunaikinkite pasibaigusių garantinių lapus, nebereikalingas senas sąskaitas, ir pirkimo čekius daiktų, kurių seniai nebėra namie. Pavartykite visas užrašų knygutes, gal dalis jau nebenaudingos, be svarbios informacijos. Galioja ta pati taisyklė – jei per dvejus metus nebuvote atsivertę – laikas atsisveikinti. Bet neskubėkite išmesti knygų ir žurnalų, galite juos padovanoti, parduoti ar išmainyti.
Virtuvės spintelės. Taip, taip. Kiek ten slepiate nenaudojamų įrankių, puodelių, puodų ir dubenėlių? Kiek prikaupta prieskonių, arbatų? Stiklainėlių su įvairiomis gėrybėmis? Kiek šaldytuve ir šaldikliuose ne pirmo šviežumo gėrybių? Kiek nenaudojamos technikos? Keptuvių? Be gailesčio viską lauk! Suskilę indai – į šiukšliadėžę, pasibaigusio galiojimo kruopos, prieskoniai ir kitos gėrybės – ten pat, metus nenaudoti indai ir prietaisai – į sandėliuką. Nustebsite, kiek visokio šlamšto išmesite, ir kiek laisvos vietos atsiras. Gal net nebereikės didesnės virtuvės :)
Vonios kambarys. Peržiūrėkite visos kosmetikos galiojimo laiką. Atrasite, kad vis dar laikote pasenusį nagų laką, jums netinkamos spalvos lūpdažį ir visą kalną pustuščių šampūno buteliukų. Gal kosmetinėje guli vienišas auskaras, kurio antrą pusę dar tikitės rasti? Gal pabirę karoliai, kuriuos tikitės susiverti? Be gailesčio visko atsikratykite, nes vonios kambarys yra  vieta atsipalaidavimui, o ne laviravimui tarp apkrautų lentynų.
Brangūs niekučiai. O taip – skaudu, sunku, sentimentai, prisiminimai ir pan. Kiekvieną kartą valydami dulkes nuo įvairių statulėlių bambate, kam jos reikalingos, tačiau atėjus laikui jas išmesti, sukyla malonūs prisiminimai. Tai štai – laikas apsispręsti, ar tikrai maloniems dalykams prisiminti jums būtina visa ta smulkmė, nugulusi lentynas, palanges ir kitus laisvus namų paviršius?
home

Šiuos patarimus rašau ne tam, kad priekaištaučiau ar priversčiau jaustis nemaloniai. Jei jaučiate, kad namuose turite visko pakankamai ir ne per daug – nuoširdžiai džiaugiuosi dėl jūsų. Bet jei daiktų gausa jau trukdo kvėpuoti – laikas įnešti šiek tiek gryno oro, juk artėja pavasaris
Kimbame į apsišvarinimo darbus?

Justina

gas138 gaco88 daget77 rajacuan vegashoki88 batman138 macaudewa prada188 atm138 megahoki88 judicuan emas138 sikat88 emas168 warung168 rupiah138 money138 abcslot max77 fit188 caspo777 gebyar123 selot88 asialive88 zeus138 ligadewa mild88 dolar138 garuda138 koko303 royalslot gbo338 slotid88 kampuspoker papua4d harta138 dolar77 sikat138 infini88 slot star77 hoki138 88 slot selot 138 slot idn slot slot88 idn live baccarat online