May 12

Skaitytojai klausia: Esu pasimetusi santykiuose su mylimu žmogumi ir savyje. Ką daryti?

Prieš kelias dienas Metas Augti redakcija gavo itin atvirą skaitytojos laišką. Visais laikais santykiai buvo ta sritis, kurioje mums kyla daugiausiai klausimų, kurioje nuolat randasi ne tik malonių akimirkų, bet ir kalnas nesusipratimų. Profesionali koučerė Danguolė pabandė padėti skaitytojai rasti išeitį iš jos santykių labirinto, kuriame ji jau kuris laikas klaidžioja.

Štai kokį laišką mums atsiuntė skaitytoja M.:

„Ar aš galiu jums užduoti klausimą? ir Gauti kokį nors patarimą? Mes su draugu esame jau tris metus kartu.. planuojame vestuves… bet prasidėjo visokie nesutarimai tarpusavyje… skirtis nesinori, nes jau pažįstame vienas kito gimines, dalis pakvietimų jau išdalinta, turim šunį.. katę.. bet pradėjo lysti dalykai, kurie ankščiau gal ir nekliuvo, dabar erzina… Draugas mane labai myli.. bet aš nežinau, ką jam jaučiu.. aš net nelabai žinau, kas ta meilė.. man sunku reikšti savo jausmus.. Aš pati nesusivokiu savyje, nei ką jaučiu, nei kaip elgtis.. Dažnai būnu emocionaliai nestabili, vieną akimirką juokiuosi, kitą – verkiu. Nežinau, manau, kad man reikia su kažkuo pasikalbėti, bet aš esu pakankamai uždara, ir man kažką pasakoti apie save, savo vidų yra gana sudėtinga.. Mano klausimas būtų paprastas, – ką man reikėtų daryti?“

M.

O štai, kokį atsakymą jai pateikia Danguolė:

Labas vakaras, M.,

Iš Jūsų laiškelio sunku suprasti, kas konkrečiai neveikia jūsų ir draugo santykiuose, kokio patarimo ieškote. Galiu pasidalinti tik pastebėjimais, kurie man krito į akį, kai skaičiau laišką. Sakote, kad draugas jus myli, bet kartu prieštaraujate sau sakydama, kad nežinote, kas ta meilė. Planuojate vestuves, bet nuo skyrybų atgraso tik išdalinti kvietimai, giminės ir augintiniai. Sakote, kad nesusivokiate savyje, esate nestabili, tačiau santykius visus 3 metus ne tik išlaikėte, bet juos išvystėte – juk planuojate vestuves!

Santykiai poroje dažnai panašūs į jūrą, kurioje nuolat vyksta potvyniai ir atoslūgiai. Konfliktai, nesutarimai, diskusijos – visa tai normalu, su sąlyga, kad abu žmonės nori ieškoti bendro sprendimo, rūpi vienas kitam, siekia bendrų tikslų. Šioje situacijoje daug svarbiau suvokti, kada ir kodėl atsirado DAUGIAU dalykų, kurie Jus erzina, dėl kurių darotės nervinga. Gal praėjus romantiškajam draugystės etapui jūs daugiau pažįstate vienas kitą, esate tikresni, nebeapsimetinėjate? Gal kurį laiką leidote, kad santykius graužtų rutina? Kiek nesutarimai susiję su pasiruošimu vestuvėms? O gal (ne)sąmoningai bandote atstumti žmogų ir ieškote priekabių būtent todėl, kad jaučiate artėjant vestuves? Jei taip, kuo faktas, kad sukursite šeimą, Jums kelia nerimą?

Nebijokite pagalvoti apie ateitį. Pabandykite raštu suformuluoti atsakymus į šiuos klausimus: Kokio gyvenimo norite? Apie kokius santykius svajojate? Ar įsivaizduojate, kad tokį gyvenimą ir santykius galite sukurti su šiuo žmogumi? Kiek šio žmogaus gerosios savybės Jus žavi? Kaip jo gerosios savybės padės kurti norimą gyvenimą? Kokios partnerio blogosios savybės trukdys kurti bendrą gerovę ir ja mėgautis? Ką prarasite ir ką laimėsite, jei leisite iširti santykiams? Ko neteksite ir ką atrasite, jei nutrauksite sužadėtuves? Jei būsite atvira su savimi, atsakyti bus nelengva. Tačiau greičiausiai dar berašant pradėsite matyti tikrąsias savo nerimo priežastis. Tada taps aiškiau ir ką reikia daryti.

Visiškai suprantamas Jūsų noras gauti patarimą, kaip elgtis, tačiau kad ir ką Jums bepatartų kiti, su sprendimu ir jo pasekmėmis teks gyventi Jums. Ir nebūtinai tai blogos pasekmės – su trupučiu pastangų Jūs galite gyventi ilgai ir laimingai. To Jums labai nuoširdžiai linkiu.

gas138 gaco88 daget77 rajacuan vegashoki88 batman138 macaudewa prada188 atm138 megahoki88 judicuan emas138 sikat88 emas168 warung168 rupiah138 money138 abcslot max77 fit188 caspo777 gebyar123 selot88 asialive88 zeus138 ligadewa mild88 dolar138 garuda138 koko303 royalslot gbo338 slotid88 kampuspoker papua4d harta138 dolar77 sikat138 infini88 slot star77 hoki138 88 slot selot 138 slot idn slot slot88 idn live baccarat online