Facebook
LINKEDIN
INSTAGRAM

Keturi pasižadėjimai

Keturi pasižadėjimai

Ką gi, ką tik praėjo gražiausios metų šventės. Facebook‘ą nupuošė storų katinų ir jaukių meškučių nuotraukos, imituojančios šventinį persivalgymą, jaukiai, šventiškai papuoštų eglių girliandos ir į spalvotą, visokias raštais margą popierių buvo įpakuotos dovanos. Gausu įvairių anekdotų ir a lia demotayvacinių užrašų, gautų dovanų nuotraukų ir kalėdinių, metai iš metų girdėųs dainų. Smagu, kad yra švenčiama ir džiaugiamasi:)

Šalia švenčių, matyt, ne vienas pergalvojame, kokie buvo šie metai, ką jie atnešė ar atėmė, ką padovanojo ar atsitiktinai paliko. Taip pat, ką numetė ar grubiai primetė, ko pavyko pasiekti, o ko ne ir kodėl, kokie vaisingi ar ne buvo šių metų veiklų rezultatai, ir pan. Tas pats Facebook‘as siūlo pasidalinti savo metų suvestine, jei neišeina pačioms prisiminti užfiksuotų momentų. Manoji, deja, itin kukli:) Ar tai reiškia, kad ir metai buvo kuklūs? Ne, visai tas tiesa – šiemet gavau pačias nuostabiausias dvi dovanas – vieną asmeniniame, kitą – profesiniame gyvenime. O kur dar begalė mažų, mielų ir jaukių akimirkų bei nutikimų, buvimo, turėjimo, veikimo, buvimo… Tad garantuotai sakau, jog metai buvo išties turtingi! Tiesiog pasidalijimų visu tuo ir nuveiktais darbais nuotraukų pavidalu socialiniame tinklapyje mažoka, todėl kukli ir suvestinė. Bet ar išties visa, ką demonstruojame viešai, yra gyvenimas? Ir ar tai, ko nematome savo ar kitų gyvenime reiškia, jog mažiau/prasčiau/gyvenimo įvykių prasme skurdžiau gyvename? Turbūt sutiksite, kad ne. Todėl tikiu, kad kiekvieno mūsų gyvenimai savaip turtingi. Bet ne apie tai aš:)

Nepaisant tokių suvestinių, norisi tikėti, kad jums gerų momentų per visus šiuos metus buvo daugiau nei liūdnų. O jei pasitaikė ir tokių, tuomet linkiu išbūti, išliūdėti, išdūkti, išturėti viską permąsčius, perkračius, o kartais tiesiog nuo visko atsiribojus ir įkvėpus naują oro gurkšnį pasinerti į naują gyvenimo kelionę. Svarbu tik nepamiršti už viską padėkoti (taip, taip, už viską, net jei viso to ir nesinorėjo.. ). Padėkoti sau ir gyvenimui, nes ačiū niekada nebūna per daug, ypač sau. Be to, kaip žinome seną nuvalkiotą posakį – „saulė pateka visada“ – taip ir išeičių iš situacijų visada yra daugiau nei viena. Ir nereikia spausti savęs, jei dabar nesijaučiate pakylėti ir džiaugsmingi, o gyvenimas prikrėtė ne pačių smagiausių pokštų – duokite sau laiko – viskas susidėlios į lentynėles po truputį. Tam turite visą savo gyvenimą.

Na, o kadangi naujus metus pradėsime su įvairiais naujais pasižadėjimais, naujais planais ir užsibrėždami naujų tikslų, noriu pasiūlyti keturis pasižadėjimus. Šie pasižadėjimai – tai keletas paprastų ir, įtariu, jau kažkur gal būt pabirai girdėtų patarimų rinkinukas. Jų laikantis – pažadu – įmanoma gyventi darniau su savimi ir aplinka.

450

Taigi, kokie tie keturi pasižadėjimai?

Pirmiausia, būti atsakingu už savo žodžius. Pastaruoju metu daug apie tai kalbama, rašoma, vyksta įvairūs seminarai, tačiau dar yra ko mokytis. Stebint komentarus po įvairiais straipsniais šiurpuliai nueina kūnu, kokiais kartais žodžiais švaistomasi, kaip nemokame pateikti objektyvios kritikos, o puolame į asmeniškumus. Nuoširdžiai linkiu stebėti, ką ir kaip bei kada kalbame, nes pačios esame tai, ką ir kaip kalbame. Neapkalbėkime kitų ir juolab nesišvaistykime blogais žodžiais, panieka – juk taip menkiname ne ką kitą, o save. Nepraleiskime progos patylėti, jei pykstame ar norisi daugiau ką pakeiksnoti. Taip pat kalbėkime aiškiai, suprantamai, nes klausytojas – ne magas, jis nesupras to, ką norite pasakyti tarp eilučių. Geriau žodžius nukreipkime tiesai išsakyti ir meilei išreikšti. Ir, žinoma, padėkai. Daugiau žodžiais palaikykime vieni kitus, o ne kritikuokime ir vien tai jau suteiks geresnę savijautą.

Antra, nepriimkite visko asmeniškai. Tai, kas kartais jums pasakoma ar padaroma, ne visada yra jūsų kaltė. Tai, ką kiti sako ar daro yra jų pačių svajonių/minčių/pasaulėvaizdžio projekcija. Jei įgysite imunitetą kitų nuomonei ir veiksmams,tai suteiksite progą sau rinktis būti tokiose situacijose ar ne, klausytis ar ne vienų ar kitų kalbų, o galiausiai netapsite tokių situacijų auka. Tai suprasdami, išvengsite nesusipratimų, neįsiskaudinsite, liksite prie savo tiesų, nesusipyksite ir tiesiog gerai jausitės.

Trečia, nedarykite apibendrinimų, nebūtų prielaidų ir išvadų. Komunikuokite kaip galima aiškiau – drąsiai pasiteiraukite, ko jums išties reikia ir ko norite ir atsisakykite, jei tai netinka. Jei nesupratote, paklauskite, neišgirdote – perklauskite. Nekurkite scenarijų galvoje taip ją perkraudami, negalvokite „o kas, jeigu….“ Kas nutiko – tebūnie, ženkite toliau į priekį, nebeanalizuokite tų situacijų, savo ištartų žodžių, padarytų poelgių – visa tai nebeatsikartos, o jei ir bus taip – vėl pasielgsite taip, kaip padiktuos konkreti situacija, o ne pagal iš anksčiau susikurtą vidinį scenarijų. Tuo metu pasielgėte taip, kaip tą akimirką buvo teisingiausia, pagal tos dienos ar akimirkos patirtį. Stabdykite įsibėgėjančius minčių traukinius ar sniego kamuolius – tai tik balastas, kuris gramzdina ir neleidžia aiškiai galvoti. Pasikalbėkite su kuo nors, jei apninka abejonės. Aiškiai komunikuodami išvengsite nesusipratimų, liūdesio ir dramų. Vien tik šiuo pasižadėjimu galite palengvinti gyvenimą sau labai stipriai.

Ketvirta, stenkitės, kas nuo jūsų priklauso, padaryti viską kuo geriausiai. Čia slypi dvi mintys:) Viena vertus, nepaisant įvairiausių aplinkybių ir susiklosčiusių situacijų, kalbų, paprasčiausiai darykite tai, ką sugebate geriausiai. Kad ir vieną nedidelį darbelį – nebūtina pulti iškart užkariauti viso pasaulio. Kaip sakoma, one at a time. Kita vertus, ką bedarytumėte, darykite tai su atsidavimu tarsi darytumėt paskutinįsyk. Stengdamiesi daryti kuo geriausiai, vėliau išvengsite savikritikos, savigraužos ir savigailos, kuriomis po visko dažniausiai „nuodijamės“. Ir taip jau galite keisti savo gyvenimą po truputį į gerą.

Na va, tai ir viskas. Ar sudėtinga laikytis šių pasižadėjimų? Manau ir tikiuosi, kad ne. Juk stebėti, ką, kaip ir kada sakome, neskubėdami daryti išvadų, neleisdami įsibėgėti neigiamų minčių traukiniams ir neįžvelgdami asmeniškumų išties, galime jaustis daug geriau. Todėl linkiu bent kurį laiką pabandyti pasižadėti laikytis šių patarimų ir pastebėti, ar tai jums padeda. Jei ne, bet kada galite visa tai pakeisti, o jei veikia – juk nuo to tik šviesiau, ar ne? Kuo sąmoningiausių Naujųjų! Ar tiesiog naujo etapo jūsų gyvenime!Leave a Reply

Your email address will not be published.