Facebook
LINKEDIN
INSTAGRAM

Apie darbinį stilių

Apie darbinį stilių

Daugelis iš mūsų puikiausiai atsimena rašytojo H. K. Anderseno pasaką „Nauji karaliaus drabužiai“, bei jos esmę – jog žmonės tik apsimeta, kad nemato, ir giria naujuosius karaliaus nematomus drabužius. Dar vaikystėje skaityta pasaka mums primena, kad mūsų drabužiai yra tam tikras signalas mus supantiems žmonėms ir net pats karalius patyrė gėdą, kai jį demaskavo vaikas, paskelbdamas, kad karalius nuogas. Tad nuo teisingai pasirinktų drabužių namuose, darbe ar vakarėlyje priklauso daug daugiau, nei mums atrodo.

Viena svarbiausių aplinkų, kurioje svarbu, kaip atrodome, yra mūsų darbas. Nuo to gali priklausyti mūsų vadovų ar pavaldinių nuomonė, sandorio sudarymo sėkmė ar įmonės reprezentavimas. Renkantis darbui skirtus drabužius, reikia atkreipti dėmesį į tai, kuo dirbi (valstybės tarnautojas, advokatas, dizaineris, vadybininkas, pardavėjas ar pan.) ir kokias pareigas užimi (vadovas, direktorius ar tam tikros srities specialistas).

Suknelės – vienas labiausiai moterį puošiančių drabužių. Renkantis labiausiai tinkamą suknelę, svarbu atkreipti dėmesį į siluetą, audinį, spalvą, prigludimą, tinkamą suknelės ilgį. Aukštojoje madoje šiuo metu vyrauja labai daug skirtingų siluetų, tad kiekviena gali atrasti sau tinkamiausią. Prigludusios, plono audinio suknelės puikiai tiks dailią figūrą turinčioms moterims. Už sunkų darbą sporto salėje ar mitybos derinimą jums bus atlyginta – su prigludusio trikotažo suknele atrodysite labai žavingai, o tinkamai pasirinktas jos ilgis leis ją dėvėti darbe ir neatrodyti vulgariai. Žakardinio, plonos vilnelės ar krepo audinys, prigludęs siluetas ir gudriai atlikti suknelės skaidymai – padailins kiekvienos moters figūrą ir itin paryškins moteriškas proporcijas. Moterims, kurios turi siaurus klubus – labai gražiai atrodys plataus sijono suknelės. Jei turite vietų, kurias kartais norisi paslėpti – rinkitės „O“ formos sukneles – atrodysite stilingai ir niekas nesupras, kas slepiasi po suknele. Plačius klubus turinčioms moterims taip pat tiks šiuo metu itin populiarios „A“ formos suknelės, primenančios 60-uosius.

Renkantis suknelę darbinei aplinkai yra labai svarbu nepamiršti jos ilgio – kad ir kokios gražios yra jūsų kojos, jūsų metai ir statusas turi jums priminti, kad mini sijonų darbe nepatartina dėvėti. Ar suknelė bus iki kelių ar dengs kelius – priklausys nuo pasirinktos suknutės modelio ir jūsų figūros. Verta nepamiršti, kad pats pavojingiausias ilgis yra per blauzdų vidurį – taip rizikuojate vizualiai sutrumpinti kojas ir padaryti jas storesnes. Auksinė taisyklė – visada turėkite juodą prigludusią suknelę. Ji jus išgelbės visais gyvenimo atvejais.

Keletas suknelių modelių, kurias siūlo rinktis garsiausi pasaulio mados namai:

darbas1

Kitas darbui visada tinkantis drabužis yra kostiumėlis. Švarkas su sijonu, švarkas su kelnėmis ar tiesiog vietoj viršutinės dalies pasirinkti tik marškinėliai, prie kurių deriname megztuką ar liemenę. Šioje situacijoje jūsų užimamos pareigos nulemia, kiek galite improvizuoti. Klasikiniai kostiumėliai darosi vis įvairesni ir gražesni, prie jų derinami ne tik klasikiniai marškinėliai, bet ir šilko, vilnos ar trikotažo palaidinės.

Darbe puikiai tiks pieštuko tipo sijonai. Jei tavo darbe nėra reikalaujama itin griežto stiliaus drabužių, tau pasisekė. Šiam sezonui šio silueto sijonai tapo žaismingesni – su kontrastingų audinių detalėmis, sagtimis ir pan. Darbui taip pat puikiai tinka platėjantys iki kelių, megzti, plonos vilnelės sijonai. Šiuos sijonus rinkis atsižvelgdama į savo figūrą. Svarbu atkreipti dėmesį, kad sijonas nesibaigtų ties storiausia kojos vieta – tai vizualiai storina kojas ir daro tave žemesnę. Dažniausiai pats tinkamiausias ilgis yra iki vidurio kelių arba virš kelių. Nenusimink jei nerandi tau tinkamo sijono ilgio – jį pakoreguoti visada gali pas siuvėją. Tai užtruks trumpą laiko tarpą, kainuos ne daug – bet turėsi tau tinkantį variantą.

Prie pieštuko tipo ar platėjančio sijono galite rinktis trumpesnį švarkelį – tai sukurs skirtingas drabužių proporcijas ir neatrodysite suskaidyta į kvadratines dalis. Jei galite sau leisti įsigyti tik vieną švarkelį – rinkitės ilgesnį, kad galėtumėte jį pritaikyti ir dėvėdama kelnes.

Juodos arba pilkos kelnės. Šį sezoną atkreipk dėmesį, kad beveik visos kelnės turi keletą išskirtinių bruožų: juosta iš kontrastingo audinio kelnių šoninėje dalyje, paaukštintas liemuo, ilgis iki kulniukų, siluetas ties klubais išplatintas ir siaurėjantis į apačią. Tokio tipo kelnes yra nesunku pastebėti kiekvienoje moteriškų drabužių parduotuvėje. Šie modeliai yra labai dėkingas daugelio moterų figūrai, nes paslepia trūkumus ir pabrėžia privalumus.

Klasikinis, prailgintas, su vienos sagos užsegimu – be apykaklės ar su plona apykakle. Kaip ir kiekvieną sezoną moteriškų švarkų siluetai vis labiau artėja prie vyriškų švarkų siluetų. Jei nori įdomesnio varianto, rinkis klasikinio tipo švarką su keletu įdomesnių detalių, tokių kaip odinė apykaklė, kontrastingos sagos ar tiesiog patrumpintos rankovės. Renkantis švarką taip pat svarbu atkreipti dėmesį į apykaklę ir užsegimą. Pastaruoju metu itin populiari šalinė apykaklė tinka ne visoms – ypač kas turi didesnę krūtinę ir trumpą liemenį. Aukštoms, laibą liemenį turinčioms moterims ypatingai gražiai atrodo dvieilis, vyriško tipo prailgintas švarkas.

Palaidinę rinkitės galvojant apie tai, kaip ji atrodys po švarkeliu ir kaip ji atrodys švarkelį nusivilkus. Nepatartina po švarku vilkėti palaidinės su masyviomis detalėmis, nes jos ne tik atrodys pasipūtę, bet ir nusivilkus švarką – atrodys labai netvarkingos. Taip pat palaidines siūloma rinktis kontrastingas kostiumėlio atžvilgiu. Jei dėvite juodą, tamsiai mėlyną kostiumėli – po švarkeliu itin subtiliai atrodys baltos, pastelinės kreminės spalvos palaidinės. Venkite itin didelio kontrasto: juoda-raudona. Prie kelnių tiek darbe, tiek susitikime visada puikiai atrodo lengvai krentantys šviesūs ar juodi marškiniai. Galite drąsiai rinktis ant kelnių užkrentančius šilko ar medvilnės marškinėlius. Itin madinga kelių audinių derinimas – marškinėliai su šilko apykakle, plonos vilnos detalėmis. Oficialiame susitikime marškinėlius visada galite susikišti į kelnes, užsimesti švarkelį ir atrodyti labai oficialiai.

Keletas kostiumėlių modelių, kurias siūlo rinktis garsiausi pasaulio mados namai:

darbas2

Švarūs, tvarkingi ir kvepiantys drabužiai – labai svarbu. Darbe esantys žmonės – ar tai būtų pilna moksleivių klasė ar jus supantys darbuotojais nuolat viską pastebi ir mato. Tad būkite žavingos, mylėkite ir prižiūrėkite save. Smagu būti mūza, kuria žavisi kiti :)Leave a Reply

Your email address will not be published.